Choď na obsah Choď na menu
 


Solárium

 

Cenník solária

1 min. - 0,30 €

Permanentka 60 min. - 16,00 €  (1 min. - 0,26 €)

 

 

image004.jpg

 


 

Rady na opaľovanie

Ľudia reagujú – podľa typu pleti – na slnečné žiarenie rôznym spôsobom. Pre správny kontakt so slnkom a soláriom by mal každý poznať svoj typ pleti. Na celom svete sa rozlišuje šesť druhov pleti, pričom v Európe sa vyskytujú predovšetkým prvé štyri druhy pleti.

Dôležité rady

Nepreháňať, ale opaľovať sa rozumne. Tak znie najdôležitejšie pravidlo. To znamená: Nie viac ako jeden slnečný kúpeľ denne. Ako pevné pravidlo platí: Nanajvýš desať slnečných kúpeľov v priebehu dvoch až troch týždňov. Potom stačí jeden až dva slnečné kúpele za týždeň, aby sa dosiahlo požadované opálenie.

  • Dodržiavať podľa typu pleti stanovenú dobu na opaľovanie. Komisia pre ochranu proti žiareniu považuje 50 opaľovaní za rok za vyhovujúce. Obráťte sa na školený personál štúdia, ktorý vám rád podrobne poradí.
  • Pri opaľovaní majte zavreté oči a stále noste ochranné okuliare
  • Pri požití liekov pred opaľovaním si prečítajte priložený návod alebo sa poraďte s lekárom
  • V soláriu nepoužívajte žiadnu kozmetiku s ochrannými faktormi určenú na slnko
  • Pred opaľovaním odstráňte z pleti kozmetiku a odložte šperky
  • Pred opaľovaním a po ňom myslite na ošetrenie pleti, aby pekné opálenie vydržalo čo najdlhšie. Obzvlášť vhodná na takúto starostlivosť je solárna kozmetika, pretože je špeciálne prispôsobená požiadavkám hnedej, opálenej pleti.

Nezabudnite

V ten istý deň, keď sa opaľujete v soláriu, tak sa neopaľujte na slnku. Platí to aj opačne.

image005.jpg